16-05-2019

Ваш ідеальний стейк починається з якості м’яса!

Всі, хто любить м'ясо вже не раз визначали для себе, що в хорошому стейк-хаусі м'ясо завжди по особливому соковите, ніжне і смачне. Секрет не тільки в рецепті, способі приготування, професійному шеф-кухаря, а і в початковій якості м'яса.

Як би ви не намагалися приготувати вдома стейк, у вас нічого не вийде, якщо ви купили погане м'ясо. М'ясо для стейка - продукт елітного тваринництва. Для його отримання найкраще підходять бички віком від одного до півтора років спеціальних м'ясних порід. Для того щоб стейк вийшов смачним, краще всього використовувати мармурову яловичину зернового відгодівлі від биків спеціальних порід (Ангус, Шаролє і т.д.).
Звичайно, про те якої породи м'ясо, ви навряд чи замислюєтеся над ринком, звертаючи увагу лише на його зовнішній вигляд і свіжість. Але в хорошому ресторані, підбір м'яса це ціла процедура, що вимагає особливої уваги і знань.

Ну а якщо вибір м'яса зроблений , інше зробить кухар, Вам, як гостю відстає обрати ступінь прожарювання. А це теж потрібно знати і розуміти, адже багато хто не полюбляє коли з ласого шматочка сочиться кров, а інші навпаки.

Розрізняють 5 класичних ступенів підсмажування, з яких найбільш популярними вважаються Medium Rare, Medium і Medium Well.
Rare - обсмажений зовні, сирої з кров'ю всередині.

Medium rare - стейк з кров'ю, червоно-рожевий всередині.

Medium - среднепрожаренний стейк, рожевий всередині, найбільш популярна ступінь прожарювання

Medium well - майже прожарений стейк, світло-рожевий всередині

Well done - максимально прожарений стейк, t> 60 ° (зазвичай його готують тільки за бажанням клієнтів).
Стейк з кров'ю – страва для справжнього чоловіка. Хрустка скоринка зовні, м'ясо - вже не сире, але ще й не просмажене - всередині. На розрізі виділяється кров.

Стейк середньої прожарювання смажиться довше, тому від крові не залишається і сліду. Під апетитною оболонкою ховається м'ясо ніжно-рожевого кольору, що виділяють неземної аромат. Найпопулярніша ступінь прожарювання серед тих, хто їжу замовляє, є гранично допустимої серед тих, хто їжу готує. Ні, відмовлятися приготувати стейк прожарений чим більше, тим краще, жоден кухар, звичайно, не буде. Але думка про загублене шматку м'яса, якому вже не судилося стати по-справжньому соковитим стейком, буде ще довго мучити душу шеф-кухаря.
Майже прожарений і добре прожарений стейки, на думку більшості кухарів, злочин проти яловичини. У меню деяких ресторанів дана ступінь прожарювання «настійно не рекомендована». Купуючи сіруватий відтінок повністю готового м'яса, стейк втрачає соковитість, в якій укладений головний його сенс і смак.

Максимально просмажений стейк - абсолютно просмажене м'ясо, майже без соку. Кухарі не вітають такий вид прожарювання, але готують його по жовна гостей ресторану.


phone
+38(0472)-38-50-42 +38(096) 222-32-69